Čítajte náš blog a nechajte sa inšpirovať... kliknite tu >>

Nájdete nás aj v našich predajniach

0

Dámske podprsenky

Dámske podprsenky

Vybrať správnu podprsenku dá niekedy poriadne zabrať. Online nakupovanie je pre nás oveľa praktickejšie a pre niekoho aj oveľa príjemnejšie, ako nakupovanie v kamenných predajniach. Pri výbere správnej podprsenky, to ale niekedy môže byť problém. Poradíme vám pár tipov, ako si správne zvoliť ten správny typ pre vás. V našej ponuke máme podprsenky od rôznych výrobcov a každý výrobca má iné číslovanie. Navyše každá podprsenka má iný tvar. Poradíme vám, ako zistite veľkosť podprsenky.

Obvod „nad a pod“

Veľkosť pŕs odhalíme pomocou dvoch údajov. Vezmite do ruky krajčírsky meter a zmerajte si obvod „cez prsia“ a „pod prsiami“. V prípade prvého merania si oblečte podprsenku s miernou výstužou a meter priložte do také úrovne pŕs, v ktorej sú najplnšie. Získate tým tak rozmer, podľa ktorého potom jednoducho určíte veľkosť košíčka. Potom meter posuňte o kúsok nižšie, a to tesne pod prsia. Znalosť presného obvodu hrudníka je pri výberu tohto kúsku spodnej bielizne možno ešte dôležitejšie. Nie sú to totiž ani ramienka a ani košíčky, ktoré držia väčšinu váhy pŕs. Toto má na starosť predovšetkým obvodová časť podprsenky. Teraz nás čaká chvíľka počtov. Nebojte sa ale, nebude potreba otvárať učebnice vysokoškolskej matematiky. Úplne postačí, keď od nameraného obvodu hrudníka - teda obvodu „pod prsiami“ - odrátate 2-3 centimetre a výsledok zaokrúhlite na celé číslo. Pokiaľ teda nameriate napríklad 95 cm, potrebujete podprsenku s obvodom 90cm.

Ešte vám dáme na záver pár tipov, ktorých by ste sa mali držať.

  • Obvod podprsenky nesmie byť príliš tesný
  • Pri podprsenkách s kosticou si dávajte pozor, aby sa príliš nezarezávala do kože
  • Pri väčších prsiach sú dôležité široké ramienka, ktoré by mali uniesť váhu pŕs, takže sa nesmú príliš zarezávať, ani vám padať z ramien
  • Košíčky majú prirodzene lemovať prsia, nesmú vám prsia z nich vyskakovať, ani vám odstávať


Zobrazenie 1 až 21 z 257 (13 stránok)